سوالات متداول

سامانه طب‌کال کاربران محترم را در یک چارچوب تعیین‌شده به پزشکان یا سایر متخصصین حوزه سلامت متصل‌می‌کند. متخصصین همکار با سامانه طب‌کال خدمات زیر را ارئه می‌دهند:
مشاوره پزشکی به صورت متنی یا تصویری
تهیه دارو و ارسال آن به سراسر ایران (اگر دریافت دارو به نسخه پزشک نیاز داشته باشد، باید نسخه حتما ضمیمه درخواست گردد)
انجام تمامی خدمات پرستاری در محل (در تهران)
انجام کلیه آزمایشات تشخیص طبی همراه با نمونه‌گیری در محل (در تهران)
از طریق نصب اپلیکیشن اندروید طب‌کال ( با گوشی و تبلت‌های اندروید)
از طریق ثبت‌ نام در وبسایت طب‌کال (با کامپیوتر، آیفون، آیپد یا هر گوشی و دستگاه دیگری که دسترسی به اینترنت دارد)
در حال حاضر، مشاوره‌ها در طب‌کال به دو صورت امکان‌پذیر است:
چت و ویس، که فضایی مثل واتساپ یا تلگرام را برای شما و پزشک بازسازی می‌کند، بدون اینکه شماره تماس شما یا پزشک در اختیار همدیگر قرار گیرد.
لازم به توضیح است که در وبسایت امکان ارسال مستقیم ویس وجود ندارد
ویزیت تصویری.
شما در هر دو حال این امکان را دارید که تصویر مدارک پزشکی خود شامل عکس از ناحیه درگیر از بدن، جواب آزمایشات، تصاویر سونوگرافی و تصویربرداری و… را برای پزشک خود ارسال کنید.
امکان مشاوره تلفنی فعلا در طب‌کال موجود نیست، اما در ویزیت تصویری، قابلیت خاموش کردن دوربین و انجام مشاوره به صورت تماس صوتی وجود دارد.
خیر، بستر ارتباطی طب‌کال چه از طریق وبسایت و چه از طریق اپلیکیشن اینترنت است. امکان مشاوره تلفنی با استفاده از خط تلفن در طب‌کال وجود ندارد.
پیامک‌های طب‌کال صرفا از شماره ۹۸۵۰۰۰۱۳۵۲۵۷۳۰۳۰ ارسال‌می‌شود.
دریافت و نصب اپلیکیشن طب‌کال و عضویت در سامانه رایگان است، شما به راحتی می توانید از استورهای معتبر (پلی استور، کافه بازار و مایکت) اپلیکیشن را دریافت و نصب نمایید.
اما دریافت مشاوره پزشکی بسته به نوع مشاوره و پزشک انتخابی معمولا هزینه‌ای (به مراتب کمتر از یک ویزیت حضوری) دارد. پس از انتخاب دسته مشاوره و پزشک مربوطه، برای پرداخت هزینه مشاوره به درگاه بانکی منتقل خواهید شد.
. تنها پس از انجام این مرحله، مشاوره شما به پزشک مربوطه ارسال خواهد شد و کد پیگیری برای شما نمایش داده‌می‌شود.
. در غیر این صورت، متن مشاوره شما به صورت «پیش نویس» در سیستم ذخیره‌می‌شود، و شما می‌توانید هر زمان که خواستید مجددا مشاوره خود را به جریان بیندازید.
توجه نمایید که در برخی موارد (صلاحدید بعضی از پزشکان، جشنواره‌های طب‌کال، شرایط سلامت کشور و...) گرفتن مشاوره در برخی از دسته‌ها در طب‌کال می‌تواند رایگان باشد.
شما می‌توانید با تماس با شماره پشتیبانی، و شرح مختصر بیماری خود، برای انتخاب تخصصی که بیشترین توانایی پاسخگویی به سوالات شما را دارند، راهنمایی بگیرید.
حتی اگر مشاوره را به اشتباه ثبت نمودید، باز هم با تماس با پشتیبانی، مشاوره شما بدون پرداخت هزینه اضافی به پزشکی که باید پاسخگوی شما باشد انتقال خواهد یافت.
بله این کار امکانپذیر است، در درخواست مشاوره این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.
اما در صورتی که قبلا با این شماره برای خودتان درخواست مشاوره کرده‌اید، بهتر است امکان دسترسی پزشک به مشاوره‌های قبلی را غیرفعال کنید، تا سوابق پزشکی شما در روند مشاوره فرد مدنظرتان اختلال ایجاد نکند.
برای جستجوی پزشک، نام پزشک را به صورت کامل جستجو کنید. به این نکته توجه داشته باشید که در صفحه کلیدهای عربی (همراهانی که از سیستم iOS استفاده‌می‌کنند) حروف «ی» و «ک» متفاوت با شکل فارسی این حروف است، و ممکن است در فرایند جستجو اختلال ایجاد کند.
در اپلیکیشن فایل‌های تصویری، pdf و txt قابل آپلود و ارسال برای پزشک هستند. اپلیکیشن طب‌کال قابلیت کوچک کردن اتوماتیک حجم فایل را دارد، اما به هنگام استفاده از وبسایت باید دقت کنید که حداکثر حجم فایل ارسالی نباید بیش از یک مگابایت باشد. در هنگام آپلود فایل از طریق وبسایت، پس از الصاق تصویر مدنظر، منتظر شوید تا پیام «آپلود شد» برای شما نمایش داده شود، و سپس دکمه ارسال را بزنید.
اگر در حین انجام فرایند پرداخت به دلیل قطع موقت اینترنت و… خللی ایجاد شود، علیرغم شروع فرایند پرداخت، تراکنش با موفقیت انجام نمی‌شود. در این صورت، حتی در صورت کسر از حساب شما، ظرف مدت حداکثر 48 ساعت این مبلغ توسط سیستم بانکی به حساب شما برگشت داده‌می‌شود.
در صورتی که این اتفاق صورت نگرفت، برای پیگیری با شماره تراکنش با پشتیبانی طب‌کال ۰۹۹۰۴۸۰۰۴۷ تماس حاصل فرمایید.
با تماس با ۰۹۹۰۴۸۰۰۰۴۷ این موضوع را به پشتیبانی طب‌کال اطلاع دهید. شماره شبایی که واریز وجه از آن صورت گرفته اعلام کنید تا وجه مدنظر در اسرع وقت به حساب شما واریز شود.
پس از پاسخگویی مشاوره شما توسط پزشک،‌ از طریق پیامک این موضوع به شما اطلاع‌داده‌خواهد شد.
همچنین اگر از اپلیکیشن استفاده‌می‌کنید، همزمان نوتیفیکیشن نیز دریافت‌می‌نمایید.
حداکثر زمان پاسخگویی پزشک به سوالات شما ۲۴ ساعت است. اگر پس از گذشت ۲۴ ساعت، همچنان به مشاوره شما پاسخ‌داده‌نشد، با پشتیبانی طب‌کال تماس حاصل فرمایید.
توجه کنید که طب‌کال یک سرویس اورژانس نیست، و در صورتی‌که شرایط شما اورژانسی است، به صورت حضوری به مراکز درمانی مراجعه کنید یا با ۱۱۵ تماس حاصل فرمایید
با پشتیبانی تماس بگیرید تا بررسی شود و مجددا مشاوره شما فعال شود.
پس از خاتمه مشاوره و بستن آن توسط پزشک، از شما در رابطه با مشاوره نظرسنجی می‌شود. و شما می‌توانید ضمن امتیاز دادن از یک تا پنج ستاره به پزشک پاسخگو، نظر خود را در رابطه با کیفیت مشاوره ثبت‌نمایید.
بله، در صورت توهین به پزشک پاسخگو و عدم رعایت موازین اخلاقی در طول انجام مشاوره، امکان غیر فعال شدن حساب کاربری فرد وجود دارد. و امکان استفاده از خدمات طب‌کال برای آن شماره ثبت نامی دیگر وجود نخواهد داشت.
-از طریق ارسال پیام در بخش «تماس با ما» در صفحه اصلی وبسایت طب‌کال و صفحه تنظیمات اپلیکیشن (وارد کردن شماره تلفن برای امکان پیگیری الزامی است)
-از طریق تماس با شماره ثابت ۸۸۰۰۱۰۵۵ -۰۲۱ یا شماره همراه ۰۹۹۰۴۸۰۰۰۴۷
-ارسال پیام به واتساپ شماره همراه ۰۹۹۰۴۸۰۰۰۴۷
پشتیبانی طب‌کال از ساعت ۹ تا ۲۲ پاسخگوی سوالات شماست.

سوالات مرتبط با وبسایت

در بخش «ثبت نام» نخست برای خود یک نام کاربری و رمز عبور دلخواه انتخاب کرده، در بخش مربوطه وارد نمایید. این نام کاربری و رمز عبور را به خاطر بسپارید. شماره همراه خود را وارد کنید، « شرایط استفاده از سایت» را بپذیرید (مربع مربوطه را تیک بزنید). شما می‌توانید در بخش «معرف یا نحوه آشنایی» کد معرف خود را وارد کنید. تکمیل این بخش، نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل الزامی نیست.
سپس بر روی «ثبت نام» کلیک کنید. یک کد فعال‌سازی به شماره همراه شما پیامک می‌شود. و با وارد کردن کد فعال‌سازی ثبت نام شما در وبسایت کامل می‌شود. حداکثر مدت زمان وارد کردن کد فعال‌سازی دو دقیقه است.
دقت کنید که مهلت زمان بین درخواست کد فعال سازی و وارد کردن آن، حداکثر ۲ دقیقه است. در صورتی که بیش از این زمان سپری شده باشد، بایستی مجددا اقدام به ثبت نام نمایید و کد فعال سازی را درخواست کنید، تا برای شما ارسال شود.
«حساب کاربری» شامل دو بخش است: «اطلاعات فردی» و «اطلاعات پزشکی».
در بخش اطلاعات فردی، وارد کردن استان محل اقامتتان الزامی است. زیرا به سیستم کمک می‌کند در صورت انتخاب گزینه «اطراف خودم» در هنگام ثبت مشاوره، پزشکان هم استان شما برایتان نمایش‌داده‌شود.
اما تکمیل اطلاعات پزشکی الزامی نیست. گرچه این کار باعث می‌شود که پزشک شما، با آشنایی با سوابق پزشکی شما، با آگاهی بیشتری نسبت به شرایط سلامتی شما، پاسخگوی سوالاتتان باشد.
در وبسایت دو روش برای ثبت مشاوره وجود دارد:
-از طریق بخش «متخصصین»: در صفحه اصلی(خانه)، روی «متخصصین» کلیلک کنید. و اگر با گوشی همراه از وبسایت استفاده‌می‌کنید، روی منوی سه خطی، و سپس «متخصصین» کلیلک کنید.
در بخش جستجو، نام پزشک مدنظر خود را جستجو کنید. و با انتخاب «درخواست مشاوره»، به صفحه درخواست مشاوره منتقل می‌شوید. در بخش «دسته‌بندی» از بین دسته‌های نمایش‌داده شده، دسته مدنظر را انتخاب کرده، مشاوره خود را ثبت کنید.
-از طریق «درخواست»: در صفحه اصلی(خانه)، روی «درخواست مشاوره پزشکی» کلیلک کنید. و اگر با گوشی همراه از وبسایت استفاده‌می‌کنید، از صفحه پروفایل، روی «درخواست» کلیلک کنید.
در بخش «دسته‌بندی»، موضوع یا تخصص مرتبط با مشکل خود (به عنوان مثال سردرد یا بیماری‌های مغز و اعصاب) را جستجو کنید.
پس از انتخاب «دسته»، با انتخاب سطح مشاور (عمومی یا تخصصی) و محدوده مشاور (همه/اطراف من /انتخاب خودم) از بین «لیست مشاوران» پزشک مدنظر خود را انتخاب کرده، مشاوره خود را ثبت کنید.
در وبسایت، در صفحه پروفایل، بر روی «سوابق مشاوره» (و در صورت استفاده از گوشی همراه روی «مشاوره‌ها») کلیک کنید.
آخرین مشاوره درخواستی شما و پاسخ ارسالی توسط پزشک برای شما نمایش‌داده‌می‌شود.
از این بخش می‌توانید ادامه مشاوره خود را با پزشک دنبال کنید.
در بخش «پیام‌ها» صرفا پیام‌های سیستم برای شما نمایش‌داده‌می‌شود، نه پاسخ پزشک. برای رویت جواب مشاوره ها در وبسایت بایستی به صفحه پروفایل، بر روی «سوابق مشاوره» (و در صورت استفاده از گوشی همراه بخش «مشاوره‌ها») مراجعه کنید.
برای رویت سوابق مشاوره‌های قبلی خود در وبسایت، در صفحه پروفایل، به «سوابق مشاوره» (و در صورت استفاده از گوشی همراه بخش «مشاوره‌ها») مراجعه کنید.
شماره مشاوره‌ها، تاریخ درخواست مشاوره، و تصویر پزشکانی که از آنها درخواست مشاوره کرده‌اید، به ترتیب زمانی نمایش داده‌می‌شود. با کلیک بر روی هر یک از این موارد، می توانید مشاوره مربوط را رویت‌نمایید. در صورتی که با گوشی وارد وبسایت شده‌اید، فقط تصویر پزشکانی که از آنها درخواست مشاوره کرده‌اید، به ترتیب زمانی از جدید به قدیم، از بالا به پایین نمایش داده‌می‌شود.

سوالات مرتبط با اپلیکیشن

اپلیکیشن طب‌کال فقط بر روی گوشی‌های اندروید قابل نصب است، نسخه iOS اپلیکیشن طب‌کال به دلیل تحریم‌ها، مثل اغلب سایر اپلیکیشن‌های ایرانی فعلا در دسترس نیست. خدمات طب‌کال به این عزیزان از طریق وبسایت ارائه‌می‌شود.
الف- نسخه اندروید ۵ به بالا.
حداقل ۴۰ مگابایت فضای خالی
ج- متصل بودن به اینترنت
-دانلود مستقیم از سایت
-دانلود و نصب از استورهای معتبر (پلی استور، کافه بازار و مایکت)
شماره همراه خود را وارد کرده، و پس از مطالعه و پذیرش« قوانین، شرایط استفاده و سیاست حفظ حریم خصوصی» (مربع مربوطه را تیک بزنید)، اگر «کد معرف» دارید، در بخش مربوطه وارد کنید (تکمیل بخش «کد معرف» الزامی نیست).
با کلیک کردن بر روی «دریافت کد» کد فعال‌سازی به شماره همراه وارد شده پیامک می‌شود. و با وارد کردن کد فعال‌سازی ثبت نام شما در اپلیکیشن انجام می‌شود.
شما پیامک‌های تبلیغاتی خود را غیرفعال کرده‌اید. پیامک‌های طب‌کال از شماره ۹۸۵۰۰۰۱۳۵۲۵۷۳۰۳۰ ارسال‌می‌شود. برای دریافت کد فعال‌سازی باید نخست پیامک‌های تبلیغاتی خود را فعال نمایید. برخی اپراتورها از جمله رایتل، به صورت پیش فرض پیامک‌های تبلیغاتی کاربران خود را غیرفعال کرده‌اند. برای فعال‌سازی پیامک‌های تبلیغاتی با اپراتور تلفن همراه خود مشورت کنید.
بله. شما باید پیش از ثبت اولین مشاوره، نام و نام خانوادگی، جنسیت، تاریخ تولد و استان محل اقامت خود را در بخش «ویرایش پروفایل» تکمیل کنید. این کار ضمن کمک به پزشک در پاسخگویی بهتر به سوالاتتان، به سیستم کمک‌می‌کند تا با توجه به استان محل اقامت شما، پزشکان نزدیک محل زندگی شما برایتان نمایش‌داده‌شود.
خیر، تکمیل پرونده پزشکی الزامی نیست. گرچه این کار باعث می‌شود که پزشک شما، با آشنایی با سوابق پزشکی شما، با آگاهی بیشتری نسبت به شرایط سلامتی شما، پاسخگوی سوالاتتان باشد.
در اپلیکیشن دو روش برای ثبت مشاوره وجود دارد:
-از طریق بخش «متخصصین»: در صفحه اصلی(خانه)، روی «متخصصین» کلیلک کنید. در بخش جستجو، نام پزشک مدنظر خود را جستجو کنید (لازم است که نام یا نام خانوادگی پزشک به صورت کامل نوشته شود). و با انتخاب «درخواست مشاوره»، از بین «دسته»های نمایش داده شده، دسته مدنظر را انتخاب کرده، مشاوره خود را ثبت کنید.
-از طریق «ثبت مشاوره»: در صفحه اصلی(خانه)، روی «ثبت مشاوره» کلیلک کنید. در صفحه «انتخاب دسته مشاوره» بین دسته‌های موجود دسته مرتبط با مشکل خود را انتخاب کنید، همچنین می‌توانید در باکس جستجو، موضوع یا تخصص مرتبط با مشکل خود (به عنوان مثال سردرد یا بیماری‌های مغز و اعصاب) را جستجو کنید.
پس از انتخاب «دسته»، در صفحه ثبت مشاوره، با انتخاب نوع مشاوره (عمومی یا تخصصی) و محدوده پزشک (همه/استان محل سکونت/انتخاب خودتان) مشاوره خود را ثبت کنید.
حداکثر مدت ویس ارسالی برای پزشک ۳ دقیقه است. در صورتی که به زمان بیشتری نیاز دارید، ادامه مشکل خود را در ویس های مجزا برای پزشک ارسال نمایید. تعداد ویس‌های ارسالی هیچ محدودیتی ندارد.
در اپلیکیشن، در صفحه اصلی (خانه)، بر روی «سوابق» کلیک کرده، روی «همه» کلیک کنید، و از بین «مشاوره های چند مرحله‌ای» مشاوره مدنظر خود را انتخاب کرده، و پاسخ ارسالی توسط پزشک را ملاحظه فرمایید. و در صورتی‌که سوالات بیشتری دارید برای پزشک ارسال کنید.
برای رویت سوابق مشاوره‌های قبلی خود در اپلیکیشن، درصفحه اصلی (خانه)، بر روی «سوابق» کلیک کنید. با کلیک کردن بر روی «همه»، در بخش «مشاوره‌های بسته» سوابق مشاوره‌های قبلی قابل دسترسی هستند.