سیمین: اون می فهمه که تو پسرشی؟

 

نادر: من که می فهمم اون پدرمه!

 

این دیالوگِ «جدایی نادر از سیمین» را همه شنیده‌ایم و با دیدن سکانس استحمام پدر نادر، همان جایی که نادر سرش را می‌گذارد روی دوش پدر و می‌زند زیر گریه، اشک هم نریخته باشیم، بغضمان را قورت داده‌ایم.

 

حالا بیایید اسم نادر را بگذاریم «نادره»، با یک پدر سالخورده دچار آلزایمر. نادره در آستانه جدایی از همسرش، مثلا سامان، و پدری که حتی اگر نداند تو دخترش ای، به پرستاری تو نیاز دارد...

 

خلاصه کردن خدمات پرستاری به آنچه در بیمارستان و مراکز درمانی انجام‌می‌شود، نگاه ساده انگارانه ای است، که در قاب زندگی امروز نمی گنجد. واقعیت این است که نه امروز که بحث کرونا، و در خانه ماندن نقل محافل شده، همیشه بخش عمده بیمارانِ نیازمند پرستاری، قادر به خروج از منزل و دریافت مراقبت از مراکز درمانی نبوده‌اند.

 

همه چیز هم به سادگی یک تزریق عضلانی نیست که افراد خارج از کادر درمان از عهده آن برآیند؛ تعویض پانسمان زخم دیابتی، آموزش مراقبت از زخم بستر، تعویض سوند مثانه، گذاشتن سوند معده برای بیماری که سکته کرده، شیمی درمانی بیمار مبتلا به سرطان که جرات رفتن به مراکز درمانی را در این روزها ندارد، حتی همین استحمام پیش پا افتاده پدر نادره، دست تنها، دغدغه صدها و صدها خانواده است، که عزیزانشان گرفتار بیماری‌های مزمن اند.

 

در کنار همه خدمات طب‌کال، از مشاوره پزشکی آنلاین گرفته تا امکان نمونه‌گیری آزمایشگاهی در محل، و مشاوره تهیه دارو، جای «خدمات پرستاری در محل» خالی بود.

 

پیوستن «مرکز خدمات پرستاری زی با مهر» به طب‌کال را به فال نیک می گیریم. «زی با مهر»با کادری بالغ بر 380پرستار کارآزموده، از امروز برای مشاوره رایگان خدمات پرستاری در منزل، در کنار شماست.

 

کافی است با استفاده از اپلیکیشن یا وبسایت طب‌کال از مجموعه پرستاری زی‌با مهر در رابطه با خدمات پرستاری مورد نیاز در منزل مشاوره بگیرید.